«Харківський квантовий семінар» запрошує на чергову лекцію, яка відбудеться 15 квітня 2025 року о 16:00 в онлайн форматі.
Лектор: Вільям Д. Олівер (William D. Oliver), Массачусетський технологічний інститут (Massachusetts Institute of Technology).
Тема доповіді: «Емуляція моделі Бозе-Габбарда з системами надпровідних кубітів» («Emulating the Bose-Hubbard Model with Arrays of Superconducting Qubits»).
Вільям Олівер – професор електротехніки, комп’ютерних наук і фізики в Массачусетському технологічному інституті. Він обіймає посаду директора Центру квантової інженерії та заступника директора Науково-дослідної лабораторії електроніки, а також є провідним дослідником групи інженерних квантових систем в MIT. Професор Вільям Олівер є членом Американської асоціації сприяння розвитку науки (AAAS) та Американського фізичного товариства (APS), а також входить до складу Національного дорадчого комітету квантової ініціативи. Його наукові інтереси охоплюють вирощування матеріалів, виготовлення, проєктування й вимірювання надпровідних кубітів, а також розробку кріогенної електроніки.
У своїй доповіді професор Вільям Олівер зосередиться на розповсюдженні, заплутуванні та ентропії квантової інформації з використанням просторових конфігурацій 3×3 і 4×4 із надпровідних кубітів, що емулюють двовимірну модель Бозе-Габбарда. Він представить результати кількох нещодавніх експериментальних реалізацій і спостережень за участі таких явищ, як квантові випадкові блукання, локалізація Андерсона та Ваньє-Штарка, а також розгляне відмінності між масштабуванням заплутаності за законом площі або об’єму в цих ґратках. Отримані результати дозволили досягти точності керування кубітами на рівні 99,998% для однокубітних операцій.
Організатори заходу: Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України (доктор фізико-математичних наук С.М. Шевченко) та Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» (доктор фізико-математичних наук А.Г. Сотніков).
Conference ID: 84858248436
Conference code: 929397
За інформацією Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України