Уже багато років Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів» НАН України відкриває науку для молоді під гаслом «Наука — це круто!», організовуючи екскурсії до лабораторій та виставкової зали НТК, знайомлячи з новітніми дослідженнями, приладами та науковцями.
Новим і вже традиційним форматом стали наукові семінари «Будуй своє майбутнє з нами!» для студентів і випускників природничих спеціальностей – хімічного, фізичного, фармацевтичного, біологічного, біофізичного, матеріалознавчого, фізико-технічного профілів, а також усіх, хто цікавиться наукою.
Ініціаторами заходу виступили Ради молодих вчених провідних інститутів НТК – Інституту хімії функціональних матеріалів, Інституту монокристалів, Інституту сцинтиляційних матеріалів за активної підтримки керівництва Комплексу.
Протягом трьох тижнів у онлайн-форматі досвідчені науковці та молоді вчені у живій і доступній формі знайомили учасників із:
- науковими напрямами роботи інститутів,
- сучасним обладнанням і можливостями досліджень,
- науковими проєктами й міжнародною співпрацею,
- шляхами розвитку наукової кар’єри,
- життям молодих учених поза межами лабораторій.
Родзинкою заходу стали оглядові офлайн-екскурсії виставковою залою НТК та науковими лабораторіями. Учасники мали змогу на власні очі побачити унікальне обладнання, поспілкуватися з провідними науковцями та дізнатися:
як вирощуються кристали й де вони застосовуються;
як створюються нові матеріали, речовини й ліки;
з чого виготовляється лазерна нанокераміка;
що ми зробили щоб «спіймати» бозон Гіґґса;
що таке нанобади і як вони можуть подовжити життя та іще багато цікавого.
Ці зустрічі перетворилися на справжній науковий «квест», учасниками якого були студенти та випускники провідних харківських закладів вищої освіти: Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Національного технічного університету «ХПІ», Національного фармацевтичного університету, Фахового коледжу Національного фармацевтичного університету, Харківського національного університету радіоелектроніки, а також учні Харківського ліцею №3.
Учасники семінарів ближче ознайомилися зі специфікою роботи науковців, отримали багато корисної інформації з першоджерел, поспілкувалися з молоддю та провідними вченими Комплексу. Зацікавленість учасників, підтвердила необхідність проведення таких заходів на постійній основі.
За інформацією НТК «Інститут монокристалів» НАН України