Підписано Меморандум про співпрацю між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка і Київським академічним університетом

24.04.2025

22 квітня 2025 року ректор Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка Володимир Бугров і директор Київського академічного університету (КАУ) академік Олександр Кордюк підписали Меморандум про співпрацю.

Документ передбачає нові можливості для розвитку сучасного освітньо-наукового середовища та реалізації спільних урбаністичних ініціатив у столиці.

Перед підписанням Меморандуму представники наукової й освітньої спільноти та Київської міської державної адміністрації (КМДА) обговорили плани щодо консолідації зусиль у розвитку територій вищих навчальних і наукових закладів, підтримки студентських проєктів, проведення спільних дослідницьких та освітніх заходів.

«Наша мета – створити у столиці науковий парк, – наголосила у вступному слові керівниця науково-технологічного парку Academ.City доктор фізико-математичних наук Олександра Антонюк. – Йдеться про розвиток територій і створення умов для співпраці містян, бізнесу і науковців. Це можливо лише за умови тісної взаємодії Національної академії наук і Київської міської державної адміністрації».

Віцепрезидент НАН України академік Олег Рафальський наголосив: «Науковий парк – це точка доступу до здобутків Академії, до її результатів і можливостей. У Київському академічному університеті завжди відбуваються події, які спершу здаються фантастикою, а потім стають реальністю».

Начальник управління промисловості, підприємництва та регуляторної політики КМДА Анатолій Баган розповів про конкретні кроки міської влади для розвитку Academ.City. Зокрема, розроблено міську цільову програму, підготовлено дорожню карту та фінансовий план проєкту. Їх створив Інститут економіки і прогнозування НАН України.

Ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, говорячи про глобальні виклики, наголосив: «Наука допомагає людям окреслювати межі незнання та відкривати нові горизонти. Проєкт Academ.City – це можливість перейти від знання до технологій. А технології – основа майбутньої конкурентної економіки».

ВІДЕО

Фото: Academ.media

За інформацією КАУ

Установи НАН України, підрозділи, наукові напрями, про які йдеться у повідомленні: