2 квітня 2025 року Президія Національної академії наук України на своєму черговому засіданні присудила премії НАН України «За популяризацію науки» за підсумками конкурсу 2024 року.
Так, Премію НАН України «За популяризацію науки» в номінації «Найкраща науково-популярна публікація (серія публікацій) про наукові розробки та досягнення, проблеми розвитку науки та (або) публікація періодичного друкованого/електронного медіа про науку (журнали, газети, інтернет-сайти, зареєстровані як медіа, наукові рубрики у медіа)» присуджено Зеленіній Олені Леонідівні за цикл статей «Горизонти науки» на порталі мережі місцевих медіа «Громада.Груп».
У номінації «Найкраща програма про науку (радіо- та (або) телевізійні проєкти, які виходили на радіо-, телеканалах та (або) інтернет-мовленні), науково-популярний фільм» – Оленченку Олександру Олександровичу за Youtube канал «Aremath».
У номінації «Найкращий науково-просвітницький проєкт року (музейні, виставкові, фестивальні проєкти, лекторії, наукові кафе, спеціальні (тематичні) онлайн-проєкти, проєкти в соціальних мережах, подкасти, проєкти блогерів, проєкти інших форматів, що залучають широку громадськість (дорослих, дітей і школярів, студентів) до досягнень науки через публічні заходи)» – Дунцю Василю Богдановичу, Дубровій Марії Павлівні та Кузьміновій Маргариті Валеріївні – за проєкт «Мандрівний музей науки».
Лауреатам Премії буде вручено Диплом та грошову винагороду на щорічній сесії Загальних зборів НАН України, яка відбудеться 28 квітня – 1 травня цього року.
Окрім того, Президія НАН України ухвалила рішення відзначити Подякою НАН України окремих учасників за участь у конкурсі. Зокрема, Лайка Олександра Івановича, Рубеля Олега Євгеновича (Цикл телепрограм «Доступ до економічної інформації – ключ до стійкості громад та бізнесу під час війни»); Володавчика Владлена Едуардовича, Мешко Владиславу Володимирівну («Біологічна спільнота «PROФАЗА»); Чебанова Валентина Анатолійовича, Чернякову Маргариту Юріївну, Сєростанову Ларису Дмитрівну (Харківський хімічний семінар); Швець Аллу Іванівну (Онлайн лекторій «Її лекторій: творчині української дійсності»); Подольчака Назара Юрійовича (Проєкт «Стартап Батяри»); Степову Олену Валеріївну, Кудряшова Гліба Олексійовича, Макарову Анну Юріївну («Музей науки Національного центру ЮНЕСКО «Мала академія наук» в Полтавській політехніці»).
Щиро вітаємо переможців та учасників конкурсу і бажаємо подальших творчих успіхів!