Учений-демограф Олександр Гладун: «Щодо загальної кількості населення після війни, то зараз ми працюємо над новим прогнозом, бо треба розуміти, коли закінчаться бойові дії, які території повернуться й наскільки сталим буде мир»

21.04.2025

Як війна вплинула на демографічну ситуацію в Україні та на середню тривалість життя населення? Чому нація українців стрімко старіє і які це матиме економічні та соціальні наслідки? Збільшення народжуваності чи мігранти: що врятує демографію України? Демографія після війни: яким буде населення країни у майбутньому? Про все це та багато іншого розповів у своєму інтерв’ю для «РБК-Україна» заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАН України член-кореспондент НАН України Олександр Гладун.

Що нинішнього стану демографії у країні учений наголосив: «Ситуація погана, але під час війни вона не може бути доброю, оскільки скорочується народжуваність і підвищується смертність. А ще на демографію впливають шалені міграційні потоки – як всередині країни, так і за кордон.

За нашою оцінкою, на початок 2022-го в кордонах України 1991 року було 42 мільйони осіб. На початок 2025-го – десь 34 мільйони. Це включаючи Крим, ОРДЛО і захоплені території. Зараз ми розпочали роботу з нових підрахунків і невдовзі скоригуємо оцінки».

Читати інтерв’ю повністю

Фото: РБК-Україна/Віталій Носач

Установи НАН України, підрозділи, наукові напрями, про які йдеться у повідомленні: