Анотація українська
Монографія присвячена створенню проблемно-орієнтованих цифрових обчислювальних систем і комплексів швидкої обробки великих масивів інформації та їх впровадженню в промислових масштабах; створенню теорії та методів системної інтеграції як методологічної основи реалізації таких засобів на всіх етапах їх життєвого циклу з урахуванням сучасної та перспективної елементної бази і наявних ринкових відносин. Вперше у світовій практиці розроблено: багаторівневу структуру системної інтеграції, вирішено теоретичні і прикладні задачі кожного рівня із застосуванням нових інформаційних технологій, а також – теорію створення економічних високопродуктивних спеціалізованих цифрових обчислювачів для швидкої обробки великих інформаційних масивів на основі нейромережевого підходу, методів і засобів сплайн-апроксимації і функціональної регенерації, що забезпечило створення нового покоління обчислювальних структур. Розроблено методи реалізації таких структур на базі наявних в Україні технологій.
Методи засновано на представленні складних функцій простими і їх апаратно-програмної реалізації. Створені структури відрізняються високою продуктивністю, технологічністю і економічністю виготовлення та орієнтовані на виконання широких класів перетворень.
Анотація російська
Монография посвящена созданию проблемно-ориентированных цифровых вычислительных систем и комплексов быстрой обработки больших массивов информации и их внедрению в промышленных масштабах; созданию теории и методов системной интеграции как методологической основы реализации таких средств на всех этапах их жизненного цикла с учетом современной и перспективной элементной базы и существующих рыночных отношений. Впервые в мировой практике разработаны: многоуровневая структура системной интеграции, решены теоретические и прикладные задачи каждого уровня с применением новых информационных технологий, а также теория создания экономических высокопроизводительных специализированных цифровых вычислителей для быстрой обработки больших информационных массивов на основе нейросетевого подхода, методов и средств сплайн-аппроксимации и функциональной регенерации, что обеспечило создание нового поколения вычислительных структур.
Разработано методы реализации таких структур на базе существующих в Украине технологий. Методы основаны на представлении сложных функций простыми и аппаратно-программной реализации. Созданные структуры отличаются высокой производительностью, технологичностью и экономичностью изготовления и ориентированы на выполнение широких классов преобразований.