![Stefan Tobler і Antoaneta Sabău](http://www.nas.gov.ua/logo/PhotoNews/2VizantijskaLiturgija2019.jpg) Stefan Tobler і Antoaneta Sabău |
![Alexandru Ioniţă](http://www.nas.gov.ua/logo/PhotoNews/3VizantijskaLiturgija2019.jpg) Alexandru Ioniţă |
Основна проблема привернула вчених майже з усіх континентів і різних за профілем авторитетних наукових інститутів. Була надана можливість сформувати цілісне враження про спектр і результати досліджень взаємодії між православними і іудеями в різних сферах релігійного та суспільного життя, в різних історичних і етнічних контекстах.
Надані учасниками матеріали, в свою чергу, будуть корисні для успішного здійснення широкого дослідницького проекту «Єврейсько-християнський діалог між релігійною толерантністю і антисемітизмом: документи, інтерпретації, перспективи в православному контексті», який здійснює Інститут екуменічних досліджень.
Участь в подібних конференціях є важливим в декількох аспектах. Перш за все, відбувається інтеграція українських досліджень гуманітарного профілю в області, актуальні для світової науки. Одночасно здійснюється збагачення всіх сторін глибинним розумінням реалій, що до того часу не враховуються західним світом. Їхнє значення в розвитку різних галузей важко переоцінити.
Ознайомлення з основними в цій сфері екуменізму концепціями є важливим інструментом для розвитку досліджень як міжрелігійних відносин і супутніх соціально-політичних явищ, так і богослужбової культури і літургійного мистецтва, оцінки певних явищ і тенденцій. Адже відкриваються нові горизонти і контексти, оновлюється теоретична і методологічна бази, збагачується спектр підходів до вивчення закладених у візантійському обряді концептів і концепцій. Саме таку мету мала доповідь «Образи Старого Заповіту в літургії XVIII – початку ХІХ ст.: деякі аспекти використання "Книги Псалмів”» старшого наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України кандидата мистецтвознавства Наталії Костюк.
![Представлення доповіді старшого наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України кандидата мистецтвознавства Наталії Костюк (перша зліва)](http://www.nas.gov.ua/logo/PhotoNews/4VizantijskaLiturgija2019.jpg) Представлення доповіді старшого наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України кандидата мистецтвознавства Наталії Костюк (перша зліва) |
Особливу цінність має виявлення нових джерел і спостережень, які концептуально впливають на підвищення рівня задіяних у вітчизняній і міжнародній практиці наукових парадигм. Критичний перегляд раніше отриманих даних і спроби відповідати на виклики історичної зміни світоглядних систем, втім, радикально підвищують відповідальність за результати і оцінку досліджень інших вчених.
Організатори конференції досягли поставлених цілей: цей науковий форум, безсумнівно, став якісним етапом у збагаченні і системи взаємопізнання, і активізації міжконфесійного та міжнародного діалогу. Цілком очевидно те, наскільки плідною є введення в традиційну богословську сферу практик і результатів інших наукових сфер; наскільки результати взаємообміну можуть не обмежуватися суто науковим значенням, а сприяти збагаченню культурного і релігійного досвіду.
![Учасники Конференції](http://www.nas.gov.ua/logo/PhotoNews/5VizantijskaLiturgija2019.jpg) Учасники Конференції |
За інформацією Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України