28-30 травня 2024 року у Фізико-технологічному інституті металів та сплавів (ФТІМС) НАН України в змішаному форматі (онлайн і офлайн) проходив важливий для українських ливарників і металургів науковий захід – XX Ювілейна Міжнародна науково-практична конференція «Литво. Металургія. 2024», присвячена академіку НАН України В.Л. Найдеку. А вже 29 травня 2024 р. Інститут виступив співорганізатором наради-конференції представників органів влади, промислових асоціацій, підприємств – «Промисловість України. Ливарне виробництво, як основна складова для відродження промислового комплексу» під час роботи ХХIІ Міжнародного промислового форуму в Києві – найбільшої промислової виставки в Україні.
Вступне слово директора Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України члена-кореспондента НАН України Анатолія Нарівського |
Співорганізаторами конференції «Литво. Металургія. 2024» виступили Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»), Український державний університет науки і технологій (УДУНТ, Дніпро), Всеукраїнська асоціація ливарників України (АЛУ, Київ), Одеський національний політехнічний університет, Національний університет «Запорізька політехніка», Запорізька торгово-промислова палата, Краківський науково-технологічний AGH Університет Кракова (Польща), Маґдебурзький університет Отто фон Ґеріке (Німеччина).
Завідувач відділу спеціальних сталей та сплавів ФТІМС НАН України член-кореспондент НАН України Юлія Квасницька у своїй доповіді висвітлила основні здобутки плідного життя та наукової діяльності видатного вченого в галузі металургії та матеріалознавства, багаторічного директора Фiзикo-тexнoлoгiчного інституту металів та сплавів НАН України (попередня назва – Інститут проблем лиття), активного організатора науки, доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки та техніки України, академіка Національної академії наук України Володимира Леонтійовича Найдека.
Доповідь члена-кореспондента НАН України Юлії Квасницької |
Головний науковий співробітник ФТІМС НАН України член-кореспондент НАН України Валерій Мазур у своїй доповіді торкнувся багаторічних досліджень інституту та їхнього впровадження у виробництво стосовно ефективної технології виплавлення високоякісного чавуну для виготовлення литих виробів рухомого складу залізничного транспорту, зокрема гальмівних колодок.
На пленарному засіданні було заслухано 20 доповідей з актуальних проблем ливарного виробництва та металургії, які викликали велику зацікавленість учасників і супроводжувались активними дискусіями. На очній частині конференції у ФТІМС НАН України були присутніми близько 40 науковців Інституту та колеги з Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича та Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, а дистанційно доєднувались до 100 представників вузівської науки, підприємств та колеги з Польщі, Болгарії, Литви.
Презентації та дискусії були присвячені вирішенню задач металургії та ливарного виробництва на сучасному етапі – створенню новітніх металевих матеріалів і їх ефективному застосуванню та відновленню виробництва металопродукції за інноваційними технологіями з урахуванням руйнації промислової інфраструктури, великих металургійних комбінатів і підприємств, спричинених російською воєнною агресією. Відзначено життєву необхідність активної взаємодії між академічними науковими установами, закладами вищої освіти, виробничим сектором і органами державної влади для подолання викликів, які постали перед наукою та промисловістю країни.
Очна частина конференції у ФТІМС НАН України |
Тези доповідей, видані електронним збірником, надійшли від більш ніж 60 академічних наукових установ і закладів вищої освіти й українських і закордонних підприємств, серед яких АТ «Моторсіч» (м. Запоріжжя), ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», м. Кривий Ріг, ПАТ «Запоріжсталь», м. Запоріжжя, ТОВ «МКАСТ», м. Харків, ПАТ «УКРНАФТА», м. Київ, DHM GROUP, м. Дніпро, Інститут технології сталі та чавуну, ТУ Фрайберзька Гірнича Академія (Німеччина), Azerbaijan Technical University (Азербайджан), Saarstahl AG, Німеччина, University of Zagreb (Хорватія), Rayding LinQ-U BV (Нідерланди), Jansen Steel Tubes (Швейцарія) та інші.
Ознайомитися з
Матеріалами тез конференції29 травня ФТІМС НАН України разом з Асоціацією ливарників України долучився до організації наради-конференції «Промисловість України. Ливарне виробництво, як основна складова для відродження промислового комплексу», яка проходила в рамках ХХIІ Міжнародного промислового форуму в «Міжнародному виставковому центрі» України, м. Київ.
Нарада-конференція «Промисловість України. Ливарне виробництво, як основна складова для відродження промислового комплексу» |
Департамент ливарного виробництва України, як основний організатор події, зібрав авторитетних представників Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Мінекономіки та інших органів виконавчої влади, керівників підприємств, спеціалізованих ливарних кафедр вузів України.
За результатами цих важливих наукових заходів – науково-практичної конференції та наради-конференції, – будуть сформовані запити та пропозиції науковців, представників вузів, виробничих асоціацій та підприємств до органів влади щодо підтримки наукових, освітніх та виробничих секторів металургії та ливарної галузі, системного та ефективного їх залучення до вирішення нагальних потреб економіки і промисловості країни та забезпечення підготовки кваліфікованих дефіцитних кадрів для цих стратегічно важливих напрямків.
За інформацією Фізико-технологічногічного інституту металів та сплавів НАН України