21 грудня 2021 року відбулася четверта церемонія нагородження жінок-науковців українською премією L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці». Премія є частиною глобальної Програми L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці», започаткованої компанією L’ORÉAL 1998 року для заохочення молодих жінок до вибору професії науковця та відзначення талановитих жінок-науковців, які працюють у галузі природничих наук. Українська Програма L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці» реалізується під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО і за підтримки Національної академії наук України та Громадської організації «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності»».
![Під час урочистої церемонії](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2021/12/_w/211224145235456-712_jpg.jpg) Під час урочистої церемонії |
Із вітальними словами до учасників церемонії звернулися генеральний директор компанії «L’ORÉAL Україна» пан Марк Савчук, Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні пан Етьєн де Понсен і виконувач обов’язків академіка-секретаря Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко, який привітав присутніх від імені Президента НАН України академіка Анатолія Загороднього.
![Генеральний директор компанії «L’ORÉAL Україна» пан Марк Савчук](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2021/12/_w/211224145257628-2852_jpg.jpg) Генеральний директор компанії «L’ORÉAL Україна» пан Марк Савчук |
![Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні пан Етьєн де Понсен](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2021/12/_w/211224145316331-2059_jpg.jpg) Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні пан Етьєн де Понсен |
![Співголова журі Премії, виконувач обов’язків академіка-секретаря Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2021/12/_w/211224145335550-6980_jpg.jpg) Співголова журі Премії, виконувач обов’язків академіка-секретаря Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко |
Цьогоріч журі Премії, співголовами якого є академік-секретар Відділення економіки НАН України, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України академік Елла Лібанова та виконувач обов’язків академіка-секретаря Відділення біохімії, фізіології та молекулярної біології НАН України, директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко, відповідно до умов конкурсу, розглянуло 172 заявки від жінок-науковців, які представляють 99 закладів вищої освіти та 29 установ НАН України. Учасницями стали 115 кандидатів наук і 52 доктори наук. Трійку найпопулярніших спеціальностей склали математика (29 заявок), хімія (19 заявок) і медицина (17 заявок).
У конкурсі на здобуття української премії L’Oréal-ЮНЕСКО «Для жінок у науці» 2021 року перемогли:
- Ірина Беспалова, доктор технічних наук, провідний науковий співробітник відділу наноструктурних матеріалів ім. Ю.В. Малюкіна Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України;
- Валентина Носенко, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник лабораторії радіоспектросокпії відділу оптики і спектроскопії напівпровідникових і діелектричних матеріалів Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України;
- Ірина Сулим, кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник лабораторії оксидних нанокомпозитів відділу композиційних матеріалів Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України.
![Зліва направо: кандидат хімічних наук Ірина Сулим, кандидат фізико-математичних наук Валентина Носенко і доктор технічних наук Ірина Беспалова](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2021/12/_w/211224145355675-5075_jpg.jpg) Зліва направо: кандидат хімічних наук Ірина Сулим, кандидат фізико-математичних наук Валентина Носенко і доктор технічних наук Ірина Беспалова |
Крім того, за рішенням журі Премії, цьогоріч окремо відзначено трьох молодих талановитих жінок-науковців:
- старшого наукового співробітника лабораторії фізичної хімії дисперсних мінералів Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка НАН України кандидата хімічних наук Марину Маніло;
- наукового співробітника відділу біомедичних проблем поверхні Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України кандидата хімічних наук Ірину Процак;
- старшого наукового співробітника відділу хімії твердого тіла Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України кандидата хімічних наук Юлію Шлапу.
![Зліва направо: кандидати хімічних наук Юлія Шлапа, Ірина Процак і Марина Маніло](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2021/12/_w/211224145415988-104_jpg.jpg) Зліва направо: кандидати хімічних наук Юлія Шлапа, Ірина Процак і Марина Маніло |
Під час церемонії нагороди також отримали лауреатки Премії 2020 року (нагадаємо, урочистості не відбулися через карантинні обмеження у зв’язку з пандемією COVID-19), серед яких дві представниці Академії:
- старший науковий співробітник відділу сенсорної сигналізації Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України доктор біологічних наук Ольга Копач;
- провідний науковий співробітник відділу математичної фізики Інституту математики НАН України доктор фізико-математичних наук Марина Нестеренко.
![Доктор біологічних наук Ольга Копач](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2021/12/_w/211224145436442-1754_jpg.jpg) Доктор біологічних наук Ольга Копач |
![Доктор фізико-математичних наук Марина Нестеренко (ліворуч) із колегами з Інституту математики НАН України – завідувачем відділу математичної фізики членом-кореспондентом НАН України Анатолієм Нікітіним і заступницею директора з наукової роботи доктором фізико-математичних наук Оленою Ванєєвою](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2021/12/_w/211224145458286-339_jpg.jpg) Доктор фізико-математичних наук Марина Нестеренко (ліворуч) із колегами з Інституту математики НАН України – завідувачем відділу математичної фізики членом-кореспондентом НАН України Анатолієм Нікітіним і заступницею директора з наукової роботи доктором фізико-математичних наук Оленою Ванєєвою |
Щиро вітаємо колег із високими нагородами!
Пишаємось їхніми успіхами і бажаємо їм нових злетів!
![Лауреатки і фіналістки Премії разом з організаторами і почесними гостями урочистої церемонії нагородження](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2021/12/_w/211224145619146-3449_jpg.jpg) Лауреатки і фіналістки Премії разом з організаторами і почесними гостями урочистої церемонії нагородження |
За інформацією СПНС НОВ Президії НАН України
Фото: «L’ORÉAL Україна»