17–20 вересня 2018 року в м. Дніпро відбулася XХ Українська конференція з неорганічної хімії (за участі закордонних учених), приурочена до 100-річчя заснування Національної академії наук України.
![Учасники конференції біля центрального входу до Українського державного хіміко-технологічного університету](http://www.nas.gov.ua/logo/PhotoNews/inorganic_chemistry_conference_Dnipro_september2018_1.JPG) Учасники конференції біля центрального входу до Українського державного хіміко-технологічного університету |
Її організаторами виступили Інститут загальної та неорганічної хімії імені В.І.Вернадського НАН України, Наукова рада НАН України з проблеми «Неорганічна хімія», Український державний хіміко-технологічний університет (м. Дніпро).
Сучасна неорганічна хімія є основною складовою частиною хімічної науки з вагомим капіталом накопичених фундаментальних знань і прикладних результатів, багато з яких використовуються у промисловості, сільському господарстві, медицині й інших сферах діяльності людини.
Метою конференції стало поглиблення співробітництва між фахівцями в галузі неорганічної хімії, обмін досвідом, обговорення нових досягнень та актуальних проблем, окреслення сучасних тенденцій і формулювання перспективних напрямів подальшого розвитку неорганічної хімії в Україні у ХХІ столітті, а також підвищення зацікавленості студентів, аспірантів і молодих науковців до цієї галузі.
![Вітальне слово ректора Українського державного хіміко-технологічного університету професора О.А. Півоварова](http://www.nas.gov.ua/logo/PhotoNews/inorganic_chemistry_conference_Dnipro_september2018_2.JPG) Вітальне слово ректора Українського державного хіміко-технологічного університету професора О.А. Півоварова |
Учасники зібрання працювали за чотирма науковими напрямами: хімія координаційних сполук і біонеорганічна хімія, хімія твердого тіла, фізико-неорганічна та нанохімія, сучасні енергоекологічні технології.
![Вітальне слово члена-кореспондента НАН України В.І. Пехньо](http://www.nas.gov.ua/logo/PhotoNews/inorganic_chemistry_conference_Dnipro_september2018_3.JPG) Вітальне слово члена-кореспондента НАН України В.І. Пехньо |
![Учасники конференції під час пленарного засідання](http://www.nas.gov.ua/logo/PhotoNews/inorganic_chemistry_conference_Dnipro_september2018_4.JPG) Учасники конференції під час пленарного засідання |
Докладнішу інформацію про тематику конференції та її учасників розміщено на сайті: http://inorgchem2018.ionc.kiev.ua.
За інформацією Інституту загальної та неорганічної хімії імені В.І. Вернадського НАН України