Із 3 по 12 листопада 2016 року в Тернополі проходив І Всеукраїнський форум «КіноХвиля», в організації та проведенні якого взяли участь науковці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології (ІМФЕ) імені М.Т. Рильського НАН України.
Програма форму передбачала перегляд вітчизняної кінокласики, нових фільмів, а також професійні дискусії та майстер-класи.
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПОВНУ ПРОГРАМУ «КІНОХВИЛІ» У межах цього масштабного зібрання творців і поціновувачів кінострічок низку заходів провели вчені ІМФЕ імені М.Т. Рильського НАН України. Так, кінокритик, кінознавець, кіносценарист, президент Асоціації кінокритків України, старший науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології зазначеної академічної установи Сергій Тримбач прочитав гостям форуму лекції про початки українського кіно й формування його історико-культурного профілю («Довженко: правда і міфи») та про стрічку режисера Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих».
Молодший науковий співробітник цього ж відділу інституту Оксана Волошенюк представила фільми «Хліб» (режисер – М. Шпиковський; 1929 р.; заборонений одразу по прем’єрі й заново представлений публіці в 2013 році – після реставрації), «Іванна» (режисер – В. Івченко; 1959 р.), «Повернення» (режисер – С. Цехмістренко; 2016 р.), а також провела майстер-клас «Як розпізнати пропаганду і маніпуляцію в кіно та медіа: абетка кіномови».
Разом із колегою – науковим співробітником відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології ІМФЕ імені М.Т. Рильського НАН України кандидатом мистецтвознавства Людмилою Новіковою – О. Волошенюк виступила ініціатором обговорення з теми: «Забуті імена. Тернопільщина на кінокарті України», в межах якого прочитала лекцію, присвячену 120-річчю від дня народження актора Степана Шагайди, який народився в с. Білоголови Тернопільської області. Потому відбувся показ стрічок О. Довженка «Аероград» та «Іван», де С. Шагайда зіграв свої найвідоміші ролі. Спеціально для гостей «КіноХвилі» Л. Новікова підготувала інформаційний буклет про актора.
![Інформаційний буклет про актора С. Шагайду, підготовлений науковим співробітником відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології ІМФЕ імені М.Т. Рильського НАН України кандидатом мистецтвознавства Л. Новіковою](http://www.nas.gov.ua/logo/PhotoNews/IMFE_Ternopil_Kinokhvylia_forum_summary_2.jpg) Інформаційний буклет про актора С. Шагайду, підготовлений науковим співробітником відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології ІМФЕ імені М.Т. Рильського НАН України кандидатом мистецтвознавства Л. Новіковою |
Особливу зацікавленість глядачів викликала програма фільмів 1920–1930-х рр., укладена науковцями академічного інституту.
Загалом же гостями першої «КіноХвилі» стали понад 50 кіномитців і декілька тисяч тернополян, які переглянули більше 80-ти кінострічок.
![На фото:](http://www.nas.gov.ua/logo/PhotoNews/IMFE_Ternopil_Kinokhvylia_forum_summary_3.jpg) На фото: другий ліворуч – заступник Міського голови Тернополя Леонід Бицюра, в центрі – старший науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв ІМФЕ імені М.Т. Рильського НАН України Сергій Тримбач і голова Державного агентства з питань кіно, продюсер, актор Пилип Іллєнко, перший праворуч – голова Національної спілки кінематографістів України, кінорежисер Тарас Ткаченко
|
За інформацією ІМФЕ імені М.Т. Рильського НАН України