![](/logo/PhotoNews/academician_Kurdiumov_IMF.png)
25-27 травня 2016 року в Інституті металофізики (ІМФ) імені Г.В. Курдюмова НАН України відбулася міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми фізики металів і металічних систем», присвячена 70-річному ювілеєві цієї наукової установи. Як відомо, інститут було створено 1 січня 1946 року, а його засновником і першим директором став академік Георгій В’ячеславович Курдюмов, ім’я якого в 1996 році було присвоєно академічній установі.
Участь у конференції взяли вчені Національної академії наук України, представники Міністерства освіти і науки України, провідних підприємств вітчизняної металургійної, авіа- й машинобудівної галузей, а також українські, польські, грузинські, австралійські та китайські вчені, які досліджують проблеми фізики металів, фізики твердого тіла й матеріалознавства.
![Під час виїзного засідання ювілейної наукової сесії Відділення фізики і астрономії НАН України, присвяченого 70-річчю від часу заснування ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2016/06/_w/201012174905543-2298_jpg.jpg) Під час виїзного засідання ювілейної наукової сесії Відділення фізики і астрономії НАН України, присвяченого 70-річчю від часу заснування ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України |
26 травня 2016 року в ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України відбулося виїзне засідання ювілейної наукової сесії Відділення фізики і астрономії НАН України, присвячене 70-річчю інституту. Під час засідання було неодноразово високо оцінено досягнення вчених цієї академічної установи.
![На фото (зліва направо):](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2016/06/_w/201012174950730-625_jpg.jpg) На фото (зліва направо):директор ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України академік О.М. Івасишин, член Президії НАН України, академік-секретар Відділення фізики і астрономії НАН України академік В.М. Локтєв, радник Президії НАН України, почесний директор Інституту магнетизму НАН України та МОН України, директор ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України у 1985-1989 рр., Герой України академік В.Г. Бар’яхтар, віце-президент НАН України, директор Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України академік А.Г. Загородній
|
Із розлогою оглядовою доповіддю про історію, видатних науковців, розвиток наукових напрямів і сучасні дослідницькі здобутки ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України виступив директор цього інституту академік НАН України Орест Михайлович Івасишин.
![Директор ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України академік О.М. Івасишин](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2016/06/_w/201012175124467-5993_jpg.jpg) Директор ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України академік О.М. Івасишин |
Особливої урочистості ювілейній частині міжнародної наукової конференції надав виступ українського фольклорного хору «Рожаниця», однією з учасниць якого є аспірантка ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України Катерина Сорока.
![Виступ українського фольклорного хору «Рожаниця»](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2016/06/_w/201012175203892-6500_jpg.jpg) Виступ українського фольклорного хору «Рожаниця» |
Під час конференції було заслухано 13 пленарних доповідей провідних вітчизняних і зарубіжних науковців.
![На фотографіях вгорі та внизу - пленарні доповіді](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2016/06/_w/201012175314186-5823_jpg.jpg) На фотографіях вгорі та внизу - пленарні доповіді |
На стендовій сесії впродовж усіх трьох днів учасники конференції представили близько 100 доповідей.
85 усних доповідей було виголошено в рамках роботи двох секцій конференції – «Структура, фазові перетворення, міцність» і «Теорія, електронна структура, нанофізика».
![На фотографіях вгорі - виголошення доповідей у рамках роботи секцій міжнародної наукової конференції](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2016/06/_w/201012175412762-2124_jpg.jpg) На фотографіях вгорі - виголошення доповідей у рамках роботи секцій міжнародної наукової конференції |
Учасники конференції багато спілкувалися між собою й радо обмінювалися новими ідеями щодо подальших наукових досліджень.
Другий день роботи конференції було присвячено ювілеєві установи: науковці ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України приймали привітання від своїх колег і партнерів.
![Директор ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України академік О.М. Івасишин (на фото – в центрі) тримає пам’ятний подарунок, вручений з нагоди 70-річчя інституту](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2016/06/_w/201012175631933-1882_jpg.jpg) Директор ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України академік О.М. Івасишин (на фото – в центрі) тримає пам’ятний подарунок, вручений з нагоди 70-річчя інституту |
Загалом захід відбувся у дружній атмосфері, а вчені інституту висловили вдячність усім своїм гостям – за участь у конференції та теплі привітання з нагоди ювілею установи.
Із додатковими матеріалами можна ознайомитися на сайті ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України.
Фільм про інститутЗа інформацією ІМФ імені Г.В. Курдюмова НАН України